Atık Toplama Ayırma


Atık toplama ve ayırma işlemlerini kanun maddelerinin uyarınca gerçekleştirildiğinde toplum ve çevrenin yararına bir hizmette verilmiş olacaktır. Atıkların toplanması son çevreyi daha temiz hale getirecek hem de onların geri dönüşüme gönderilerek yeniden fayda sağlayacak şekilde üretilmesine de sebep olacaktır.
Aynı zamanda atık toplama işlemlerinin yanı sıra bir de bu atıkların ayrılması ve uygun yerlere götürülerek en çok fayda sağlayacağı şekilde geri dönüşüme sunulması da topluma yapılan hizmetlerden bir tanesidir. Bu atıklar içerisinde yağ ile kirlenmiş herhangi malzeme, piller, metal ve metal olmayan diğer malzemelerde ayrı ayrı konteynırlar sayesinde toparlanır ve hepsi bu aşamadan sonra gerekli yerlere götürülür.

Atık Toplama Faydaları


Atık Toplama ve ayırma için gerekli olan tüm belgelere sahip olduktan sonra firma artık tüm atıkların toplanmasında yetki sahibi olmuş olur hem de aldığı belgeler sayesinde daha güvenli bir şekilde hizmet verir. Zaten alınan gerekli belgeler sayesinde hijyenik bir yöntem ile atıklar toplanarak toplum için faydalı olacak şekilde birçok geri dönüşüm malzemesi de üretilecektir
Hem çöplerle karışmayarak daha temiz ortamlar oluşur, hemde geri dönüşümde kullanılarak boşa gitmemiş olur. Bir diğer faydası ise tüm atıkların ayrı ayrı kanallarda biriktirilerek birbirlerine zararlı bir etkide bulunmamalıdır. Ayrıca toplumun israfı da engellenmiş olur ve daha bilinçli bir geleceğe adım atılmış olur.